This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


 
  Start     Informacje o Fundacji     Sponsorzy Fundacji     Projekty Fundacji     Kontakt  



 
 
Imieniny obchodzą:
 
Albina, Bolesławy, Bolisławy, Laurencjusza, Marii Magdaleny, Milenii, Pankracego, Więcemiły, Wawrzyńca

  Wesprzyj nas  

 

Podatnik - osoba fizyczna lub prawna - może odliczyć od dochodu wydatki z tytułu darowizn na rzecz organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego. Dotyczy to wszystkich darowizn dokonanych w przeciągu roku kalendarzowego jednak w zależności od statusu prawnego jednostki zmienia się wysokość odliczeń z tego tytułu. Należy również zwrócić uwagę, że odliczana kwota to suma wszystkich poniesionych na ten cel wydatków, niezależnie od tego, czy dotyczyła jednej czy też kilku organizacji, które zostały wsparte.

Zgodnie z art. 26, ust. 1, pkt 9 a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, łączna kwota odliczeń z tytułu darowizny w przypadku osoby fizycznej nie może przekroczyć w roku kalendarzowym 6% dochodu. W przypadku osób prawnych darowizny przekazane na cele pożytku publicznego zmniejszają podstawę opodatkowania łącznie do wysokości nieprzekraczającej 10% dochodu. Szczegółowo mówi o tym art. 18, ust. 1, pkt. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Po więcej informacji kliknij tutaj.


 
 
  Powrót  
 

 
 
© Terebint 2010 - 2019